Hamar middelalderfestival 2016

Zaczęło się lato, to i zaczęły się festiwale wikińskie i średniowieczne w Norwegii. W tym roku jest ich najwięcej odkąd pamiętam – praktycznie co weekend gdzieś w kraju spotykają się Wikingowie. Ja zaczęłam mój sezon festiwalowy od Festiwalu Średniowiecznego po sąsiedzku w Hamar. To głównie późnośredniowieczne datowanie festiwalu, ale i dla Wikingów miejsce się znalazło. W tym roku nasza „wioska wikińska” była całkiem spora, zwłaszcza, że jeszcze trzy lata temu całą „wioskę” stanowiły dwa namioty. Teraz cała nasza niewielka polana była zabudowana trójkątnymi namiotami :)

Zapraszam do oglądania fotek z festiwalu!

I było wiele radości (ale nie zjedliśmy minstreli Robina) ;-)

Informacje o Mara

"Dom..." to miejsce, gdzie mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat życia w Norwegii obserwowanego z perspektywy antropolożki kultury. Jakby tego było mało - specjalistki od migracji. Zwłaszcza polskich. Bywa, że sama jestem obiektem własnych obserwacji ;-) Na co dzień mieszkam wraz z Połówkiem i Kotą we Wschodniej Norwegii i dobrze mi tu :-)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wszystko. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Hamar middelalderfestival 2016

 1. Renata pisze:

  Monika jakieś informacje na temat nocy swietojanskiej Jansok . Świętujecie ?

  • Jacek pisze:

   Świętują mimo kryzysu podobno ;)
   Palone są ogniska, oraz imprezy plenerowe organizują. Niestety większość artykułów jest zamknięta (trzeba wykupić dostęp) ale udało się znaleźć jeden otwarty, o budowaniu takiego ogniska niedaleko.
   http://www.smp.no/alesund/2016/06/21/15-meter-fr%C3%A5-verdsrekord-12920599.ece
   W poprzednich latach można było nawet na żywo oglądać na stronie gazety. Na piątek lokalna organizacja Polonijna też szykuje imprezę powiązaną z przesileniem letnim. Tylko informacje o tym są na Facebooku na którym mnie nie ma.
   Pozdrawiamy

  • Mara pisze:

   My świętowaliśmy w samochodzie w podróży ;-) Widziałam jednak po drodze wiele rozpalonych ognisk i dobrze bawiących się wokół nich ludzi. Wygląda na to, że tradycja nie zaginęła ;-)

 2. Jacek pisze:

  No i napisali: ,,Ny offisiell verdensrekord er på 47,40 meter. Skriv inn din gratulasjon til bålgjengen! Bålet tennes klokka 21 lørdag kveld.” Czyli nowy oficjalny rekord, gratulują budowniczym i że podpalili o 21,00
  trochę się napracowali
  Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.